Warning: PHP Startup: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /autoinstalator/joomla/templates/orion_belt/layouts/mainbody.php on line 15

IMG 8984W naszej placówce od jakiegoś czasu zawiązała się nieformalna grupa pasjonatów astrofotografii. Jak tylko pojawia sie okienko pogodowe spotykamy się naszym gronie by doskonalić trudny warsztat jakim jest astrofotografia. Z każdymi warsztatami jest nas coraz więcej i obecnie grupa liczy 8 osób. Na warsztatach staramy sie wytłumaczyć jak używać i dobierać sprzęt by zacząć przygodę z astrofotografią, a także  przedstwiamy sposoby fotografowania obiektów Układu Słonecznego i obiektów głębokiego nieba.

 

 

Nasi koledzy posiadają nawet takie działa ;) Obiekty glębokiego nieba obserwowane przez taki sprzęt powodują u mnie efekt "WOW".

IMG 8989

 

A tutaj już długo wyczekiwana noc i pogodne niebo. Sprzęt rozstawiony i przygotowany do warsztatów.

IMG 8992

 

Na koniec bardzo ciekawy Timelapse z przygotowań do warsztatów. Autorem materialu jest nasz kolega Sebastian - właściciel kanału na YT Astro Pasja SB.

 

A na koniec wynik zbierania materiału z 3 nocy. Mglawica IC1795 (Mglawica Rybia Glowa) znajdująca się w Gwiazdobiorze Kasjopei.

HST image 1 resa2 22a

 

I jeszcze jedna wersja kolorystyczna

IC1795 SHO hvlg podsw

 

I ostateczna ;)

IC1795a

Astrobaza na YouTube

Astrobazę w Radomiu wspierają: