IMG 6383Podczas wczorajszych obserwacji pierwszy raz w historii Astrobazy nasi goście mieli okazję do podziwiania aż trzech planet Układu Słonecznego. Były to Jowisz, Saturn i Mars - te dwie ostatnie miały największe powodzenie wśród naszych gości.

Mimo tego, że Saturn i Mars póki co są dosyć nisko na naszym niebie, to i tak udało się dostrzec kilka ciekawych sczegółow. Przede wszystkim piekne pierścienie Saturna  -  a na nich przerwę Cassiniego.

Poza obiektami Układu Słonecznego nasi goście mieli takżę okazję do zobaczenia kilku obiektów głębokiego nieba. W szczególności największe wrażenie na mieszkańcach zrobiły: Mgławica Pierścień i Gromada Herkulesa.

IMG 6379IMG 6381 

Na koniec przypominamy, że 28 maja (sobota) odbędzie się 7 Radomski Piknik Naukowy, podczas którego będzie możliwość odwiedzenia naszej Astrobazy po wcześniejszym zapisaniu się na wycieczkę w oznaczonym namiocie przy Urzędzie Miejskim. Do naszej placówki zostaniecie Państwo dowiezieni specjalnym autobusem MZDiK.

Poniżej zamieszczamy program wycieczek do Astrobazy:

wycieczka

Harmonogram wycieczek:

astro1

Każda osoba, która się zapiszę na wycieczkę do Astrobazy otrzyma taki bilet - umozliwiający darmowy przejazd i zwiedzanie Astrobazy.

bilet

 

Astrobaza na YouTube

Astrobazę w Radomiu wspierają: