Zaczął się czerwiec - czyli ostatni miesiąc wiosny. Już za 3 tygodnie zacznie się astronomiczne lato. Jak w każdym miesiącu zawsze coś ciekawego będzie się działo na naszym lokalnym niebie. Przede wszystkim będziemy mieli okazję do podziwiania aż sześciu planet. Gołym okiem zaobserwujemy: Jowisza, Saturna, Marsa  oraz Merkurego bardzo nisko na porannym niebie. Przy pomocy teleskopu będziemy mogli zaobserwować także Urana i Neptuna. Tego pierwszego możemy znaleźć w gwiazdozbiorze Ryb na wszchodnim niebie. Natomiast Neptun widoczny będzie w Wodniku, także na wschodnim niebie w drugiej połowie nocy.

Po więcej szczegółów na temat czerwcowego nieba zapraszamy tutaj.

A w wolnym czasie zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem na temat tego czy i gdzie znajduje się krawędź Wszechświata.

Na koniec wiadomość dla tegorocznych absolwentów gimnazjum. Klub Astronomiczny „Almukantarat” zaprasza na obóz astronomiczny, który odbędzie się w dniach 31 lipca - 13 sierpnia w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Nadwarciański Gród". Dla zainteresowanych link ze szczegółowymi informacjami.

Astrobaza na YouTube

Astrobazę w Radomiu wspierają: