Drodzy Państwo! Zbliżamy się wielkimi krokami do zakończenia kompletowania sprzętu i materiałów edukacyjnych zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 dla naszej Astrobazy. 

Jeszcze tylko kilka drobnych choć kluczowych części byśmy mogli zakończyć etap kompletowania sprzętu.

Niebawem ruszymy z nową kampanią promocyjną, by zachęcić szkoły, przedszkola - po prostu wszystkie grupy zorganizowane i nie tylko, by ponownie nas odwiedzili. A będzie na prawdę warto!!!

Przede wszystkim kupiliśmy wysokiej klasy teleskop słoneczny wraz całym osprzętem. Dzięki niemu prowadzenie obserwacji Słońca będzie bardzo łatwe i przyjemne, a obrazy jakie zobaczycie w okularze spowodują efekt WOW.

Podczas prelekcji nasi goście będą mieli okazję namacalnie sprawdzić jak wyglądają prawdziwe meteoryty. W naszej kolekcji posiadamy takie dwa solidnych rozmiarów kamienie z kosmosu.

 Kolejną nowością w Astrobazie jest Tellurium - ruchomy model układu Słońce-Ziemia-Księżyc. Dzięki niemu w bardzo przystępny sposób będziemy mogli naszym gościom wytłumaczyć w jaki sposób powstają znane nam zjawiska astronomiczne tj. zaćmienia Słońca i Księżyca oraz fazy Księżyca czy pory roku.

To tylko kilka z nowości jakie czekają na Państwa w naszej Astrobazie. Poniżej jeszcze kilka zdjęć co udało nam się zrobić za pieniądze otrzymane z Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku.

 

Tą niesamowitą makietę naszego Układu Słonecznego, którą widać powyżej w galerii wykonał dla nas nasz kolega Dominik Popławski - właściciel firmy RedImage.

Ale to nie wszystko co udało się zrobić w ramach funduszy pozyskanych z BO. Oprócz powyższych zakupiliśmy także: tablicę multimedialną, projektor krótkoogniskowy, laptopa, kompletny zestaw do zaawansowanej astrofotografii, okulary do naszych teleskopów, by ułatwić i uprzyjemnić Państwu obserwacje nieba podczas nocnych obserwacji. Udało się także utwardzić i wybrukować drogę do Astrobazy wraz jej nocnym podświetleniem.

Mamy nadzieję, że wydane w ten sposób pieniądze spełnią Państwa oczekiwania podczas wizyty w Radomskiej Astrobazie.

Astrobaza na YouTube

Astrobazę w Radomiu wspierają: